Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZAplikaceÚdržba

Měření teploty při servisu a údržbě

Při servisních pracích na elektrických a mechanických zařízeních, nebo při sledování teploty v klimatizační technice, všude pomáhají Infračervené teploměry a Termální kamery při včasném rozpoznání slabých míst a defektů. Neboť zejména pokud nelze pouhým okem nic rozeznat, mohou být díky měření teploty rychle a spolehlivě zjištěny závady na rozvaděčích, jističích, motorech nebo elektrických spojeních.

Zejména nápomocné jsou přitom funkce pro zjištění nejchladnějšího a nejteplejšího bodu, implementované v pyrometrech a infrakamerách, ale také řešení pro vícenásobné nasazení infračervených měřicích míst mohou zjednodušit Sledování teploty v preventivní údržbě.

Preventivní elektrická údržba

electrical maintenance

Téměř každý spotřebič, který spotřebovává proud, se před vznikem závady zahřívá. Sledování teploty pomocí ručních nebo stacionárních infračervených teploměrů je důležitým nástrojem pro odhalení slabých míst během preventivní údržby. Snižte dopředu drahé odstávky zařízení a prodlužte díky preventivní údržbě životnost vašich zařízení!

 

 


Doporučené přístroje: Infračervený ruční teploměr optris LS LT,
 
MSpro LT nebo Infračervený teploměr optris CS LT

Application note: Preventive Maintenance

Analýza chyb v klimatizační technice

air conditioning technology

Ruční infračervené teploměry šetří čas a peníze při údržbě topících, větracích a klimatizačních zařízeních. Zdroje chyb, jako jsou netěsnosti nebo ucpané filtry, lze v nejkratším čase lokalizovat a tím snížit neplánované odstávky.

 


Doporučené přístroje: Infračervený ruční teploměr optris MS LT nebo
MSplus LT