Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZAplikaceSolární technika / polovodiče

Měření teploty polovodičů a solárních článků

V solárním a polovodičovém průmyslu slouží bezkontaktní sledování teploty zejména ve výrobě pro kontinuální kontrolu a optimalizaci procesů. Je tak možné rychle a spolehlivě odhalit a odstranit eventuální závady díky minimálním změnám v teplotním chování. K tomu jsou vhodné především termální kamery Optris.

Kontrola kvality solárních modulů

Solar cell modul

Infračervené kamery jsou nepostradatelným nástrojem pro kontrolu funkce solárních článků. Jedna z možností zkoušek je periodické modulované osvětlování solárních článků (Illuminated Lock-In Thermography). Díky generování rozdělení nábojů ve článku dochází na vadných místech ke ztrátovým proudům a tím k vzniku místně ohraničených Hotspotů, které termální kamera detekuje. Pomocí optris PI LightWeight, sady skládající se z termální kamery s redukovanou váhou a lehkým PC, je možné pomocí dronu (letecká termografie) prozkoumat celý solární park a rychle odhalit závady.


Doporučené přístroje: Termální kamera optris PI
                                    
Aplikační poznámka: Temperature measurement solar industry

Sledování teploty při letování stringů

string soldering

Při výrobě solárních modulů se zachycuje rozdělení teploty na destičkách během letování stringů. To zaručuje spolehlivý a efektivní spojovací proces. Zachycení teploty se uskutečňuje na křemíkovém povrchu, který hraničí s letovaným místem. Je tak možné přímo posoudit jakost homogenity letování.


Doporučený přístroj: Termální kamera optris PI
Aplikační poznámka: Temperature measurement solar industry

Funkční test osazených desek s plošnými spoji

PCB test

Stále více výrobců elektronických součástek a plošných spojů sází z důvodu rostoucí výkonnosti svých součástek na bezkontaktní měření teploty. Díky použití moderních infračervených měřicích přístrojů lze v krátké době zjistit a optimalizovat teplotní chování – a to bez vlivu na měřený objekt.Doporučené přístroje: 
Termální kamera optris PI nebo
Infračervený teploměr optris CT LT
Aplikační poznámka: Function tests of assembled circuit boards