Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Applications_plastics
Nacházíte se zde: Optris CZAplikacePlasty

Sledování teploty při zpracování plastů

Plastikářský průmysl klade na bezkontaktní měření teploty vysoké nároky. V příslušných výrobních procesech, například při vstřikování nebo termoformování, musí být sledovány a analyzovány zcela různé teplotní rozsahy, aby byla zaručena vysoká úroveň kvality plastů. Pro tyto nároky vyvinul Optris speciální Infračervené měřící přístroje pro sledování teploty při zpracování plastů.

Níže a v naší brožuře Temperature measurement in the plastics industry (NOVÉ) najdete některé příklady použití, při kterých byly s úspěchem použity Teploměry a Infračervené kamery Optris. Pokud Vašeaplikace chybí, využijte náš Pyrometer-Selektor, abyste našli správný produkt, nebo se přímo nezávazně poraďte s jedním z našich Aplikačních inženýrů.

Měření teploty při termoformování fólií

thermoformed product

Při termoformování je důležitá vysoká rovnoměrně rozložená teplota plastu, aby byly potlačeny lokální spáleniny a vznik trhlin. Pro natopení teplotních režimů zařízení se používají termální kamery. Bodově měřící pyrometry přebírají řízení teploty ve výrobě sledováním definovaných měřicích bodů.

 

Doporučené přístroje: Infračervený teploměr optris CT LT nebo
Infračervená kamera optris PI

Bližší informace najdete v uživatelské poznámce: Plastics industry

Měření teploty výlisku

casting

Pro předcházení zborcení výlisku při vstřikování sleduje výrobní proces termální kamera. Měřením výlisku při otevření formy je možné odhalit přetopená a nedotopená místa na výlisku a včas přizpůsobit teplotu formy.


Doporučený přístroj: Infračervená kamera optris PI

Bližší informace najdete v uživatelské poznámce "The thermal finger print - Injection molding in the focus of industry 4.0"

 

Výroba PET láhví

PET Bottles

Při výrobě PET láhví se prosadila technologie vyfukování. Díky ní se PET-preforma (výlisek) ohřeje a pomocí tlaku vzduchu vytlačí do požadovaného tvaru láhve. Pro kontrolu teploty preformy na více místech se hodí rychlé bodově měřící pyrometry s dobou odezvy 6 ms nebo rychlé termální kamery s měřící frekvencí minimálně 100 Hz.

Doporučené přístroje: Infračervený teploměr optris CTfast LT
nebo Infračervená kamera optris PI