Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávy

News/Press releases

Měření teploty na ultratenkých sklech

28. říjen 2019

Infračervený teploměr CTlaser G7 značky Optris měří do 1200 °C

Dotykové displeje, například pro chytré telefony a tablety, používají ultratenká skla, jejichž výroba klade na techniku měření teploty zvláštní nároky. Pro takové použití nyní společnost Optris uvedla na trh nový infračervený teploměr CTlaser G7, který dokáže přesně měřit povrchové teploty skel v oblasti od 100 °C do 1200 °C.

Čti více ...

Kompaktní infračervená kamera pro procesy laserového opracování

30. září 2019

Měření teplot do 1900 °C pomocí přístroje PI 08M

Měření teplot v procesech, kdy se používají lasery, staví techniku pro měření infračerveným světlem před velké výzvy: Infračervená kamera musí být například rezistentní vůči rozptýlenému paprsku laseru. Pro taková použití se jako optimální jeví nový přístroj PI 08M značky Optris. Má vysokou úzkopásmovou spektrální citlivost při 800 nm.

Čti více ...

Jednoduchá obsluha IR kamer a pyrometrů chytrým telefonem

09. září 2019

Aplikace Optris IRmobile pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android

Infračervené kamery a pyrometry značky Optris lze nyní zcela jednoduše ovládat také pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Za tímto účelem nyní specialista na infračervenou měřicí techniku nabízí novou aplikaci IRmobile pro Android v Google Play Store. V mnoha případech tak může odpadnout zdlouhavá práce s laptopem například při přípravě.

Čti více ...

Kompaktní IR-Kamera s vyhledáváním bodu

28. listopad 2017

Kompaktní IR-Kamera s vyhledáváním bodu

Firma Optris GmbH představuje své novinky: optris Xi 80 a optris Xi 400. Oba měřicí přístroje teploty spojují přednosti infračervených kamer a infračervených teploměrů. „Díky sérii  Xi jsme na trh uvedli senzor, který kromě běžného použití s PC a software pracuje také částečně autonomně jako chytrý pyrometr se samostatným vyhledáním cíle s analogovým, případně digitálním výstupem. Otevírají se tak nové možnosti použití např. ve strojírenství nebo v multisenzorových aplikacích.“, vysvětluje Dipl.-Ing. Torsten Czech, ředitel Product Managementu firmy Optris GmbH.

Čti více ...

Termální kamera s vysokým rozlišením a optikou mikroskopu

11. říjen 2017

Termální kamera s vysokým rozlišením a optikou mikroskopu

Firma Optris GmbH rozšiřuje svou produktovou řadu bezkontaktně měřících senzorů teploty o kompaktní infračervené kamery s vysokým rozlišením a optikou mikroskopu. „Vedle záznamů celé desky plošných spojů jsou možné i detailní makro záznamy jednotlivých součástek a lze je také seriózně měřit“, vysvětluje Dr.-Ing. Ulrich Kienitz, CEO firmy Optris GmbH. Infračervené kamery se dodávají s kvalitním držákem na stůl s jednoduchým ovládáním.

Čti více ...

Infračervená kamera pro metalurgický průmysl do 2000 °C

04. říjen 2017

Optris PI 05M měří nejteplejší místo výtoku při slévání

Nová infrakamera optris PI 05M má spojitý měřící rozsah od 900 do 2000 °C. Má rozlišení 764 x 480 pixelů a měří v rozsahu vlnových délek 500 až 540 nm a doplňuje tak infrakameru optris PI 1M (0,85 až 1,1 µm). Díky speciálnímu spektrálnímu rozsahu minimalizuje měřící chybu při neznámých nebo měnících se emisivitách.

Čti více ...

LWIR infračervené kamery do 1500 °C

11. září 2017

Měření nejteplejšího bodu kamerou optris PI 450

Obě infračervené kamery optris PI 450 a optris PI 640 je možné kalibrovat i pro měřící teplotní rozsah do 1500 °C. Obě kamery s vysokým rozlišením lze tak integrovat do aplikací, které dalece přesahují doposud možnou hranici 900 °C.

Čti více ...

Nové výkonné miniPC pro infračervené kamery

12. leden 2016

PI NetBox with an Optris IR camera

optris® PI NetBox – nové miniPC od Optrisu – je výrazně výkonější než jeho předchůdce. Lze jej použít pro provoz se všemi infračervenými kamerami série PI – jako samostatný systém nebo jako prodloužení kabelu přes GigE. Navíc, mini PC společně s IR kamerou mohou být umístěny do chladícího pouzdra optris® CoolingJacket Advanced pro vysokoteplotní aplikace.

Čti více ...

Inovace v zajištění kvality: Infračervený teploměr s funkcí automatického snímkování

04. leden 2016

Software screenshot: Trigger function and integrated visuell documentation

Teplotní management je klíčovým faktorem při zajištění průmyslové kvality. Digitální infračervené teploměry s videomodulem optris® CSvideo 2M, optris® CTvideo 1M/2M a optris® CTvideo 3M se dodávají s volně šiřitelným software optris® Compact Connect, který je pro ně optimálním řešením. Zabudovaná funkce trigger umožňuje automatické pořizování snímků v určených intervalech (časové řízení) nebo při dosažení definovaných prahových hodnot (teplotní řízení). 

Čti více ...

Infračervená kamera pro teploty do 1800 °C pro měření kovů

08. duben 2015

 

Termální infračervená kamera optris® PI 1M je poslední inovací řady kamer firmy Optris GmbH. Kromě dobře známých předností infračervených kamer Optris, jako jsou malé rozměry, USB rozhraní a  nelicencovaný software, je nová kamera PI 1M  jediným modelem na trhu, který umožňuje kontinuální měření teploty v rozsahu 450°C až 1800°C, snímkovou frekvenci až 1 kHz a volbu různých módů optického rozlišení/ snímkové frekvence.

 

Čti více ...

CoolingJacket Advanced pro infračervené kamery a teploměry až do 315°C

10. březen 2015

Cooling housing CoolingJacket Advanced

 

Firma Optris GmbH vyvinula nové chladící pouzdro optris® CoolingJacket Advanced pro použití s infračervenými kamerami a řadou infračervených teploměrů při okolní teplotě do 315°C. Nové ochranné pouzdro rozšířené verze také poskytuje možnost instalace dalších komponentů, jako je PI Netbox, nový Gigabit USB server nebo průmyslové procesní rozhraní. Modulární design umožňuje jednoduchou montáž různých zařízení a objektivů.  Rychle odepínací šasi umožňuje bezproblémovou instalaci a demontáž na místě.

Čti více ...

Premiéra “vigilance control” v průmyslovéh procesním rozhraní

18. listopad 2014

System of fail safe function of the industrial process interface

Nové procesní rozhraní (PIF) od firmy Optris GmbH umožňuje automatické monitorování procesu, pro zajištění nepřetržitého fungování hardware infračervené kamery PI se všemi kabelovými přípoji a bezlicenčního software PI Connect. Inovací na trhu v těchto monitorovacích procesech je hlídání externího počítače. “Přijali jsme principy zařízení systémů pro kontrolu bdělosti, jako se používají v železničních vozidlech, a aplikovali je do našeho systému infračervených kamer”, vysvětluje Dipl.-Ing. Torsten Czech, Product Marketing Manager firmy Optris GmbH.

Čti více ...

Inovace trhu na Glasstec 2014: kompaktní infračervená kamera pro sklářský průmysl

28. říjen 2014

Infrared camera for glass industry

Materiál skla potřebuje z důvodů svých fyzikálních vlastností speciální vybavení pro bezkontaktní měření teploty. V návaznosti na speciální infračervené teploměry, firma Optris GmbH představila na veletrhu Glasstec 2014 termální zobrazovací kameru optris® PI 450 G7. 

Čti více ...

Nová kamera Optris PI400: malá termokamera, vysoké rozlišení

07. říjen 2013

Nová termo kamera Optris PI400 podává obraz z vysokým rozlišením a 80 Hz.

Čti více ...

Spolehlivé infračervené měření teploty v extrémním prostředí

13. září 2011

Optris CTratio 1M je poměrový pyrometr firmy Optris GmbH pro použití v nejtvrdších průmyslových podmínkách.

Čti více ...

Jednoduchá integrace infračervených teploměrů do procesů

05. červenec 2011

Modulární koncept rozhraní infračervených teploměrů ulehčuje komunikaci se zákaznicky specifickými řídícími jednotkami.

Čti více ...