Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZProduktyInfrateploměry

Produktová řada

Infrateploměry a pyrometry

Bodově měřící infrateploměry a pyrometry od Optrisu se hodí především pro precizní sledování teploty v průmyslových výrobních procesech, ve vědě a výzkumu nebo pro kontrolu funkce nejrůznějších přístrojů a zařízení. Vyberte si jednoduše vhodný teplotní senzor z následujících produktových řad!

Kompaktní řada: malé a cenově výhodné infračervené teploměry

Infrarot-Thermometer der Kompaktserie

Hledáte extrémně malou hlavu senzoru, kterou můžete jednoduše zabudovat do procesů s nedostatkem místa? Nebo hledáte cenově výhodný a přesto spolehlivý infračervený teploměr, který Vám umožní nasazení více infrateploměrů pro více měřících míst? Pak jsou malé a cenově výhodné pyrometry kompaktní řady pro Vás to pravé!

Vysokovýkonná řada: vysoce precizní infračervený teploměr s laserem

Infrarot-Thermometer der Hochleistungsserie

Pokud kladete na Vaše měřící přístroje teploty zvláštní nároky nebo pokud jednoduše potřebujete pomocí laseru přesně vyznačit měřící bod, je pro Vás infračervený teploměr vysokovýkonné řady ta správná volba.

 

Který infračervený teploměr je ten správný?

Nejjednodušeji najdete správný infračervený teploměr pro Vaše použití pomocí našeho pomocníka pro výběr pyrometru nebo nezávazným a osobním pohovorem s naším aplikačním inženýrem.

Pokud si ale chcete sami vybrat vhodný pyrometr, nejprve si dobře prohlédněte vlastnosti plochy, na které chcete teplotu měřit. Zde má největší význam stupeň emisivity povrchu ε. Existují následující vlnové měřící rozsahy:

IR teploměry pro nekovové povrchy: 8 - 14 µm  


Tato vlnová délka odpovítá přístrojům typu LT. Chcete měřit nekovové povrchy, např. plasty? Pak jsou tyto přístroje správnou volbou.
Kompaktní řada: optris CS LT, optris CSmicro LT, optris CSmicro 2W LT, optris CX LT, optris CT LT, optris CTfast LT, optris CThot LT
Vysokovýkonná řada: optris CSlaser LT, optris CTlaser LT
Ruční teploměry: optris P20 LT, optris MS LT

IR teploměry pro skleněné povrchy: 5,0 µm


Tato vlnová délka odpovídá přístrojům typu G5 a umožňuje spolehlivé měření  teploty skla. Vyberte si jeden z následujících infračervených teploměrů.
Kompaktní řada: optris CT G5
Vysokovýkonná řada: optris CSlaser G5 HF, optris CTlaser G5

IR teploměry pro kovy: 0,5 - 2,3 µm

 Pyrometry s rozsahem této vlnové délky se hodí výborně pro měření tekutých nebo pevných kovových povrchů. Vyberte si jednoduše jeden z následujících přístrojů.
Kompaktní řada: optris CSmicro 3M, optris CSmicro 2W 2M, optris CT 1M / 2M, optris CT 3M
Vysokovýkonná řada: optris CSlaser 2M, optris CTlaser 05M, optris CTlaser 1M / 2M, optris CTlaser 3M, optris CSvideo 2M, optris CTvideo 1M / 2M, optris CTvideo 3M, poměrový pyrometr CTratio 1M
Ruční teploměry: optris P20 1M / 2M, optris P20 05M

IR teploměry pro speciální použití: 2,3 - 7,9 µm

Vedle běžných úloh je občas nutné řešit i neobvyklé úlohy měření. Pro tyto účely má Optris v sortimentu následující pyromerty:

Pyrometry pro měření teploty fólií

Díky vlnové délce 7,9 µm se tyto infračervené teploměry typu P7 výborně hodí pro měření teploty velmi tenkých plastových materiálů, jako PET, PU, PTFE nebo PA.
Kompaktní řada: optris CT P7
Vysokovýkonná řada: optris CTlaser P7

Pyrometry pro měření plynových plamenů

Díky spektrálnímu rozsahu 4,24 µm a 4,64 µm se tyto infrateploměry typu F2 a F6 hodí nejlépe na měření teploty CO2 a CO plamene.
Vysokovýkonná řada: optris CTlaser F2, optris CTlaser F6

Pyrometry pro měření teploty skrze plameny

Polotovary v pecích lze jen těžko měřit, protože jsou kolem dokola obklopeny plameny, které měřící výsledky zkreslují. Řešení nabízí IR teploměr se spektrálním rozsahem 3,9 µm, který skrze plameny bezproblémově a přesně měří.
Vysokovýkonná řada: optris CTlaser MT

Pyrometry pro laserové aplikace

Měření teploty v laserových aplikacích vyžadují ochranný filtr proti laserovému záření, aby bylo dosaženo přesných výsledků měření.
Vysokovýkonná řada: optris CT XL 3M

Jak zvolit vhodnou optiku pro můj infračervený teploměr?

Vhodně zvolená optika je nezbytná pro přesné výsledky měření a závisí na velikosti měřeného objektu a vzdálenosti mezi měřeným objektem a pyrometrem. Nejjednodušeji vyhledáte vhodnou optiku pro Váš zvolený pyrometr pomocí našeho Konfigurátoru měřícího bodu pro pyrometry.