Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Spolehlivé infračervené měření teploty v extrémním prostředí

13. září 2011

Poměrový teploměr optris CTratio 1M měří bezkontaktně teplotu v rozmezí od 700°C do 1800°C. Funkční princip umožňuje precizní měření i při velkém omezení zorného pole, například párou. Z toho důvodu je zejména vhodný pro měření v drsném prostředí, které najdeme v kovodělném nebo sklářském průmyslu. 

Typem CTratio 1M rozšiřuje Optris vysokovýkonnou řadu o poměrový pyrometr s optickým kabelem. Měřicí přístroj je možné použít při teplotách okolí do 250°C, aniž by bylo nutné další chlazení měřící hlavy. V použitém více vláknovém kabelu je, stejně jako u klasických kabelů, více vláken spleteno dohromady. Kabel je tak odolnější proti zlomení a pyrometr lze použít v těžko přístupných a spletitých místech ve výrobě. Dodávané délky kabelů až do 22m umožňují rozličné scénáře instalace. K dalším přednostem patří velmi rychlé měření během 5ms a zabudovaný zaměřovací laser k označení skutečné velikosti měřícího pole. 

Přesné měření i v nejdrsnějším průmyslovém prostředí

Princip funkce poměrového měření (měření dvěma rozdílnými infračervenými vlnovými délkami) dělá tento pyrometr velmi odolným proti prachu, parám a zašpiněným průzorům. Je tak možné měřit průzory se stupněm zašpinění až 90%. Tento pyrometr měří spolehlivě i tehdy, pokud měřený objekt vyplňuje měřící pole jen z 5% nebo se velmi rychle pohybuje. Taková spolehlivost infračerveného teploměru umožňuje i v nejdrsnějším průmyslovém prostředí řízení výrobních procesů a zajištění kvality výrobků. Naměřená data jsou standardně předávána přes analogové rozhraní, alternativně je možné je předávat i pomocí 6 digitálních rozhraní (USB, RS232, RS485, CAN, Profibus DP, Ethernet).

Jdi zpět