Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Premiéra “vigilance control” v průmyslovéh procesním rozhraní

18. listopad 2014

Integrace termálních zobrazovacích kamer do automatizovaných procesů


tl_files/downloads/Presse/Fotos/Deutsch/optris-process-interface-pif-open-web.jpgNové procesní rozhraní (PIF) od firmy Optris GmbH umožňuje automatické monitorování procesu, pro zajištění nepřetržitého fungování hardware infračervené kamery PI se všemi kabelovými přípoji a bezlicenčního software PIX Connect. Inovací na trhu v těchto monitorovacích procesech je hlídání externího počítače. “Přijali jsme principy zařízení systémů pro kontrolu bdělosti, jako se používají v železničních vozidlech, a aplikovali je do našeho systému infračervených kamer”, vysvětluje Dipl.-Ing. Torsten Czech, Product Marketing Manager firmy Optris GmbH.

 

Funkce zabezpečení proti selhání
Kontinuální monitorování procesů musí zajistit provoz 24/7 pro integraci termálních kamer v automatizovaných procesech, náročných na bezpečnost. Pro zajištění toho monitoruje průmyslové PIF od Optrisu šest bezpečnostních stavů: porucha termokamery, porucha software, výpadek napájení nebo odpojení kabelu USB, výpadek napájení PIF, odpojení kabelu mezi kamerou a PIF a přerušení bezpečnostního kabelu. Poruchy jsou předány na relé, která jsou zapojena k řídící jednotce (například SPS).

Digitální a anologová rozhraní
Pro integraci do procesů obsahuje průmyslové procesní rozhraní 3 analogové/poplachové výstupy, 2 analogové vstupy, 1 digitální vstup a 3 poplachová relé. To umožňuje monitorování více měřících zón v zorném poli (FoV) kamery. Navíc, funkce kamery mohou být ovládány vzdáleně.

 

Press contact:
Norman Rönz
Marketing & Communications
Optris GmbH
Tel: +49 (0)30 500 197-45
Email: pr@optris.de

 

System of fail safe function of the industrial process interface
System of fail safe function of the industrial process interface (click to enlarge)
System of fail safe function of the industrial process interface
System of fail safe function of the industrial process interface (click to enlarge)

Jdi zpět