Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Nová kamera Optris PI400: malá termokamera, vysoké rozlišení

07. říjen 2013

Nová termo kamera Optris PI400 podává obraz z vysokým rozlišením a 80 Hz.

Vývojem termokamery Optris PI400 rozšiřuje firma Optris GmbH svou rodinu online infračervených kamer. Na trhu byly tak vedle již zavedených modelů Optris PI160 a PI200 představeny nové varianty  Optris PI400 a PI450.

Ve své třídě je díky rozměrům 56 x 46 x 90 mm nejmenší kamerou a včetně optiky váží jen 320 g. Navíc má tento nový model berlínské firmy Optris velmi dobrou teplotní citlivost – 80 mK pro Optris PI400 a 40mK pro Optris PI450.

Lze zaznamenávat a přehrávat radiometrické termografické obrázky a videozáznamy s plným rozlišením 382 x 288 bodů a měřící rychlostí 80 obrázků za vteřinu. Ve srovnání s ostatními modely je tedy k dispozici pro stejnou měřenou plochu téměř 6x více měřících bodů. V kombinaci se vhodným objektivem (zorný úhel 30° nebo 13°) je tedy možné detailnější měření a tím se rozšiřuje oblast použití.

Tato odolná termokamera je také vhodná pro použití v oblasti vědy a výzkumu, stejně jako na testovacích pracovištích nebo v automatizovaných průmyslových procesech (ochrana IP67/ NEMA4). Pro použití v extrémním průmyslovém prostředí je pro thermo kameru k dispozici příslušenství, jako je chladící plášť s montážní přírubou a vysokoteplotním USB kabelem. Na přání je možné dodat také montážní nohu, ochranný kryt a pravoúhlý konektor. Základní model Optris PI400 stojí 4.950 €.

V balení u kamery je obsažen volně šiřitelný software Optris PIX Connect. Ten umožňuje rozsáhlou analýzu termografických obrázků, ukládání dat i napojení na automatizované procesy.

Volitelné prodloužení kabelu USB přes optické vlákno až na 10km, procesní rozhraní (PIF) na kameře, analogové a digitální rozhraní stejně jako otevřený ovladač pro programovou integraci přes DLL, sériový port a LabVIEW umožňují systémovým integrátorům jednoduché napojení kamery k sítím a automatizovaným systémům. 

Jdi zpět