Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Měření teploty na ultratenkých sklech

28. říjen 2019

Infračervený teploměr CTlaser G7 značky Optris měří do 1200 °C

Infračervený teploměr CTlaser G7 značky Optris měří do 1200 °C

Dotykové displeje, například pro chytré telefony a tablety, používají ultratenká skla, jejichž výroba klade na techniku měření teploty zvláštní nároky. Pro takové použití nyní společnost Optris uvedla na trh nový infračervený teploměr CTlaser G7, který dokáže přesně měřit povrchové teploty skel voblasti od 100 °C do 1200 °C. Spektrální oblast 5 µm, která je u plochého skla běžně optimální, nemůže být u extrémně tenkých skel kvůli vyšší transmisi materiálu použita. Z tohoto důvodu vyvinula firma Optris zařízení CTlaser G7, které pracuje se zvláštní vlnovou délkou 7,9 µm. Tato oblast spektra je optimalizována pro měření s vyloučením reflexe na ultra tenkém plochém skle. Chyby měření způsobené transmisí záření sklem jsou tímto prakticky vyloučené. Chyba měření představuje pouze 1 % naměřené hodnoty, resp. 1,5 ° C u nižších teplot.

 

Dvojitý laser usnadňuje přípravu měření

Nový infračervený teploměr má integrovaný dvojitý laser, který přesně označuje místo měření, a tak usnadňuje přípravu k použití. Nejmenší velikost měřeného místa při vzdálenosti měření 70 mm obnáší pouze 1,6 mm, takže teplotu samotnou lze měřit dokonce na velmi malých objektech. Se standardizovaným dvoudrátovým rozhraním lze přenášet naměřené hodnoty na nadřazené ovládání, například na SPS. Výstup lze upravit podle přesných požadavků na použití. Tak je možné například vytvoření střední hodnoty, uložení minimální nebo maximální hodnoty a rozšířená funkce s prahovou hodnotou a hysterezí.

 

Až 85 °C bez dodatečného chlazení

Zařízení CTlaser G7 je vhodné pro podmínky, které se vyskytují při výrobě skla. Proto ho lze například používat při okolních teplotách až do 85 °C bez dodatečného chlazení. Pro ještě vyšší teploty lze zakoupit vhodný chladicí blok.

 

 

press contact:

Björn Steppons
Head of Marketing & Communications
Optris GmbH
Tel: +49 (0)30 500 197-21
Email: pr@optris.de

customer contact:

Ing. Christian Linhart
Application Engineer
Optris GmbH 
Tel: +49 (0)30 500 197-0 
Email: info@optris.com 

 

 

 

Jdi zpět