Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Kompaktní infračervená kamera pro procesy laserového opracování

30. září 2019

Měření teplot do 1900 °C pomocí přístroje optris PI 08M

Měření teplot do 1900 °C pomocí přístroje PI 08M

Měření teplot v procesech, kdy se používají lasery, staví techniku pro měření infračerveným světlem před velké výzvy: Infračervená kamera musí být například rezistentní vůči rozptýlenému paprsku laseru. Pro taková použití se jako optimální jeví nový přístroj optris PI 08M. Má vysokou úzkopásmovou spektrální citlivost při 800 nm. Většina průmyslových nástrojů pro laserové opracovávání, jako je například laser NIR nebo CO2, pracuje mimo toto pásmo, takže detektor je proti rozptýlenému paprsku laseru chráněn bez přídavného filtru. Typickými oblastmi použití je svařování či pájení laserem nebo procesy při tvrzení laserem, kdy důležitou roli hraje teplota.

Přesné měření teploty

S oblastí vlnových délek 800 nm má PI 08M ještě další výhodu: Chyba měření je i u neznámých nebo měnících se emisivit minimální. Ta obnáší při vysokých teplotách pouze 1,5 % naměřené hodnoty; pod 1500 °C dokonce jen 1 %. Oblast měření se pohybuje od 575 °C do 1900 °C. Uvnitř nové infračervené kamery pracuje vysoce dynamický detektor CMOS s optickým rozlišením až 764 x 480 pixelů, který lze provozovat s maximální obrazovou frekvencí 1 kHz. Díky tomu je infračervená kamera vhodná i pro velmi rychlé procesy.

Optimální integrace do praxe

Nový přístroj PI 08M lze velmi jednoduše zapojit do nejrůznějších oblastí použití. Analogový výstup reálného času poskytuje výstupní signál od 0 do 10 V. Přitom se měří teplota v oblasti 8 x 8 pixelů – umístění této oblasti lze zvolit. Součástí dodávky je kromě toho sada pro vývoj softwaru, která poskytuje uživateli veškeré funkce.

 

 

 

 

press contact:

Björn Steppons
Head of Marketing & Communications
Optris GmbH
Tel: +49 (0)30 500 197-21
Email: pr@optris.de

customer contact:

Ing. Christian Linhart
Application Engineer
Optris GmbH 
Tel: +49 (0)30 500 197-0 
Email: info@optris.com 

 

 

 

Jdi zpět