Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Jednoduchá obsluha IR kamer a pyrometrů chytrým telefonem

09. září 2019

Aplikace Optris IRmobile pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android

Aplikace Optris IRmobile pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android

Infračervené kamery a pyrometry značky Optris lze nyní zcela jednoduše ovládat také pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Za tímto účelem nyní specialista na infračervenou měřicí techniku nabízí novou aplikaci IRmobile pro Android v Google Play Store. V mnoha případech tak může odpadnout zdlouhavá práce s laptopem například při přípravě.

Mnoho funkcí pro nastavení, ovládání a vyhodnocování

Nová aplikace nabízí uživateli mnoho užitečných funkcí. Pro infračervené kamery představuje aplikace například živý obraz s automatickým vyhledáváním horkých a chladných bodů. Přitom lze pořizovat fotografie a ukládat je pro pozdější vyhodnocení nebo pro dokumentaci. Lze nastavit oblast měření teploty, jednoduše upravit barevnou škálu a nastavit ohnisko (série Xi). Pro pyrometry je podpora při zaměření zvlášť výhodná. Všechny parametry, které se ukládají v čidle, lze nastavit prostřednictvím aplikace. Tak lze například velmi rychle změnit analogový výstup a případně práh alarmu, a tak upravit použití. Nastavení emisivity a jiných důležitých parametrů zajišťuje optimální výsledky měření. Měření lze zaznamenávat, ukládat a znovu vyvolávat v podobě diagramů čas - teplota.

Připojení pomocí konektorů mikro USB nebo USB-C

Pyrometr nebo infračervená kamera se připojuje přes mikro USB nebo USB-C port na přístroj s OS Android. Aplikace se následně spustí automaticky. Napájení je přitom zajištěno přes konektor USB. Aby bylo možné aplikaci důkladně otestovat, obsahuje simulátor. Pomocí něj lze vyzkoušet většinu funkcí, aniž by musel být připojen pyrometr nebo infračervená kamera. Aplikace je vhodná pro většinu zařízení s OS Android s konektorem mikro USB nebo USB-C, která podporují USB-OTG (On-The-Go). Seznam doporučených zařízení, na kterých byla aplikace testována, je k dispozici v Google Play Store.

 

Customer contact:

Hotset ČR s.r.o.
Pálavská 1426/47
323 00 Plzeň
Česká republika
Email: hotset@hotset.cz

 

Jdi zpět