Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Jednoduchá integrace infračervených teploměrů do procesů

05. červenec 2011

Berlínský výrobce senzorů, firma Optris, ukazuje na veletrhu SPS/IPC/Drives v Norimberku (hala 4A, stánek 130), jak lze jednoduše a rychle napojit infračervené teploměry na automatizované systémy.

Všechny infračervené teploměry, které mají kromě měřící hlavy i box s elektronikou, lze připojit k mnoha různým rozhraním v automatizaci. Vedle analogového je k dispozici i volba z 6 digitálních rozhraní. Tak je možné dle potřeby a aplikace vybrat a instalovat odpovídající rozhraní. Všechna rozhraní komunikují obousměrně. Parametr může být stejně jako vysílán i přijímán.

Teplotní senzor může být napojen na řídící jednotku nebo do sítě pomocí rozhraní RS232, RS485, USB, CAN, Profibus DP nebo Ethernet. Různé materiály vyžadují různá speciální nastavení měření, např. různou emisivitu. Pomocí možnosti digitální komunikace je snadné takové parametry nastavit. Navíc není potřeba ani žádný A/D převodník. Kromě toho lze pomocí digitálních rozhraní překlenout velké vzdálenosti, takže délka kabelu je flexibilní.

Uživatel má možnost propojit svůj vlastní software pomocí komunikačních protokolů, které Optris dává k dispozici. Navíc je možné při použití rozhraní USB, RS232, RS485 nebo Ethernet použít přibalený software Compact Connect pro záznam teploty a nastavení senzoru.

Bezdotykově měřící infračervené teploměry nacházejí využití v automatizovaných výrobních procesech ve sklářském, papírenském, plastikářském, automobilovém a kovodělném průmyslu, ale i při zajištění kvality výroby a v údržbě.

Jdi zpět