Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuNovinky / tiskové zprávyDetails

Inovace trhu na Glasstec 2014: kompaktní infračervená kamera pro sklářský průmysl

28. říjen 2014

Aplikace čarového skeneru kamery pro procesy temperování skla

Infrared camera for glass industry
Infrared camera for glass industry

Materiál skla potřebuje z důvodů svých fyzikálních vlastností speciální vybavení pro bezkontaktní měření teploty. V návaznosti na speciální infračervené teploměry, firma Optris GmbH představila na veletrhu Glasstec 2014 termální zobrazovací kameru optris® PI 450 G7. Díky svému filtru 7.9µm je kamera perfektně vhodná pro aplikace ve sklářském průmyslu.
“Naše kamery jsou v průmyslu vysoce ceněny díky svým kompaktním rozměrům a výbornému poměru cena - výkon”, říká Thomas Ullrich, obchodní ředitel pro střední a východní Evropu firmy Optris GmbH. Díky novému modelu PI kamer G7 mohou být nyní procesy ve sklářském průmyslu řízeny s ještě větší přesností měření teploty povrchu skla.

Použití jako kamera s čarovým skenerem pro temperující procesy
Bezlicenční software optris® PIX Connect, který je součástí dodávky, obsahuje funkci čarového skeneru kamery (line scan mode), která měří například teplotu tabulí skla, pohybujících se na pásovém dopravníku. To je důležitý dílčí faktor kvality při temperujících procesech, t.j. pro ESG a VSG. Při okolní teplotě až do 70 °C je infračervená kamera plně funkční bez chladícího pouzdra. S tělem o velikosti 46x56x90 mm3  a váhou 320 gramů (vč. objektivu) je optris® PI 450 G7 předurčený pro použití v omezeném prostoru a pro instalaci v průmyslových zařízeních. Díky snímkové frekvenci 80 Hz mohou být skleněné výrobky kontinuálně testovány, a to i při rychlých procesech. Cena kamery, včetně obsáhlého softwarového balíku pro termografickou analýzu, je 5.850 EUR.

 

Press contact:

Norman Rönz
Marketing & Communications
Optris GmbH
Tel: 0049 30 500 197-45
Email: pr@optris.de

 

Additional Links:

Application overview

Jdi zpět