Naše webové stránky používají cookies pro statistické vyhodnocení a zlepšení naší nabídky.
Ochrana dat
Optris
Nacházíte se zde: Optris CZO OptrisuCorporate Social Responsibility

Společenská odpovědnost firmy

V Optris GmbH bereme zodpovědné podnikatelské chování, známé také jako Corporate Social Responsibility (CSR), velmi vážně.
Díky našim dobrovolným aktivitám přinášíme společenský příspěvek minimalizací vlivu podnikání na životní prostředí, staráme se o bezpečné pracovní prostředí pro naše zaměstnance a garantujeme vysoký standard kvalifikace a kompetence pro naše zákazníky a obchodní partnery. Pro zajištění vlastní firemní kvality jsme již od roku 2009 certifikování podle normy DIN ISO 9001.  

Pro životní prostředí
Velmi se snažíme redukovat negativní ekologický dopad naší činnosti. Díky orientaci obchodu do celého světa se snažíme naše produkty balit tak, aby během přepravy nemohly způsobit žádné škody. Abychom šetřili naše životní prostředí, používáme recyklovatelné obalové materiály.

Naši zaměstnanci
Naši zaměstnanci nám jako střední firmě leží velmi na srdci. Esenciální roli hraje zejména vyškolení a další vzdělávání. V podniku podporujeme dálkově studující, diplomanty, stejně jako výcvik učňů, a umožňujeme našim zaměstnancům podílet se na dalším vzdělávání.

Optris pro společnost
Angažovanost ve společnosti je nejdůležitější součást našeho odpovědného podnikatelského chování. Jako regionální, v Berlíně sídlící podnik, je pro nás důležité jednat s lidmi v přímo místě. Proto spolupracujeme s množstvím regionálních dodavatelů a přenecháváme s úspěchem montážní a balící práce dílnám, zaměstnávajícím postižené lidi v městské části Pankow.
V roce 2007 byl Optris GmbH vyznamenán za inovativní vývoj produktu optris CTlaser a získal jako celkový vítěz Cenu za inovaci průmyslu v segmentu středních firem.
Od léta 2009 podporujeme studenty Racing Teams TU Bergakademie Freiberg při vývoji jejich prototypu vozidla. K tomu jsme jim poskytli senzory pro optimalizaci teploty pneumatik.